fbpx
-4%

Дувалка на пелети ALFA-PLAM LUCA R


8 Кw
Димензии : 500 x 530 x 955 mm
Предвидена потрочувачка: 0,82 / 2,03 kg/h
Капацитет м3 : 133 m3
Капацитет м2 : 51 m2
Тежина : 110 / 128 kg

43.590ден 45.490ден

– Печка на пелети со нов дизајн, компактни димензии, достапна во неколку бои.
– Идеално решение за греење на мали станбени единици.
– Големо, керамичко стакло на огнената врата и видлив пламен што дополнително ја доведува топлината во вашиот дом.
– комора за согорување обложена со материјал кој ја акумулира топлината и по гасенњето на печката
– Дополнителен вентилатор кој го издувува топлиот воздух во просторијата
– Неделно програмирање на работата на печката.
– Можност за работа во 5 нивоа на моќност.
– Електроника на најновата генерација овозможува лесно ракување со производот.
– Вградените безбедносни термостати го спречуваат само-палењето на печката.
– Резервоарот за пелети од 23 кг обезбедува голема автономија во работењето на производот.

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Дувалка на пелети ALFA-PLAM LUCA R”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]