fbpx
-6%

Камин на пелети ALFA-PLAM LUCA S


8 Кw

Димензии : 547 x 543 x 1025 mm

Предвидена потрочувачка: 0,63 / 1,95 kg/h

Капацитет м3 : 133 m3

Капацитет м2 : 51 m2

Тежина : 136 / 158 kg

40.590ден 42.990ден

– Печка на пелети со нов дизајн, компактни димензии, достапна во неколку бои.
– Идеално решение за греење на мали станбени единици.
– Големо, керамичко стакло на огнената врата и видлив пламен што дополнително ја доведува топлината во вашиот дом.
– комора за согорување обложена со материјал кој ја акумулира топлината и по гасенњето на печката
– Специфичното производство на печки овозможува проток на топол воздух без дополнителен вентилатор.
– Неделно програмирање на работата на печката.
– Можност за работа во 5 нивоа на моќност.
– Електроника на најновата генерација овозможува лесно ракување со производот.
– Вградените безбедносни термостати го спречуваат само-палењето на печката.
– Резервоарот за пелети од 20 кг обезбедува голема автономија во работењето на производот.

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Камин на пелети ALFA-PLAM LUCA S”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]