fbpx
-5%

Инвертер климатизер Carrier 42QHB18D8S


А++ / А+++ енергетска класа на ладење и греење

најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија

опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46oC

опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24oC

52.990ден 55.990ден / 5.5 KW

екстремно тивок и штедлив клима уред

А++ / А+++ енергетска класа на ладење и греење

најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија

функција Follow Me и Eco, Sleep, Silent режими на работа

Golden Fin – антикорозивен и антибактериски слој врз топлинскиот изменувач

функција на самочистење, Eurovent сертификат

опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46oC

опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24oC

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Инвертер климатизер Carrier 42QHB18D8S”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]