fbpx

Интегриран аспиратор Gorenje BHI611AS


Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: D

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 647 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 331 m³/h

9.990ден

Интегриран кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло

Боја на куќиште/декоративен оџак: Метал

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: D

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 647 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 331 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 256 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 369 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 494 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 4: 647 m³/h

Механичко управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 4

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 10 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 336821

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Максимална бучавост: 71 dB(A)re1pW

Висина: 252 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 114,4 kWh

Димензии (ШxВxД): 52,4 × 25,2 × 28,9 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Интегриран аспиратор Gorenje BHI611AS”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]