fbpx
-13%

Телескопски Aспиратор Gorenje BHP623E11B


Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 368 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 180 m³/h

5.190ден 5.990ден

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло

Боја на куќиште/декоративен оџак: Црна

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 368 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 180 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 267 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 338 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 368 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 530120

Tип на мотор: Кондензаторски мотор

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 71 dB(A)re1pW

Висина: 170 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 55 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 17 × 30,5 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Телескопски Aспиратор Gorenje BHP623E11B”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]