fbpx
-16%

Сушара Gorenje DE8B


  • Енергетска класа: B
  • А – класа на ефикасност на кондензација
  • Капацитет на сушење: 1-8 kg
  • Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)
  • 16 програми
  •  ЛЕД дисплеј
  • Персонализирани подесувања на сите програми

20.990ден 24.990ден

– Енергетска класа: B

– А Класа на ефикасност на кондензација: Класа на ефикасност на кондензација

– Боја: Бела боја

– Капацитет на сушење: 1-8 kg

– Врата: 35 cm

– Агол на отвoрање на вратата: 180 °

– Реверзибилно движење на барабанот

– Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)

– Персонализирани подесувања на сите програми

– Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

– Копчиња: Старт/Пауза

– 16 програми

– Програми: Програма за постелнина, волна, Кошули, Програма за спортска облека, Освежување (AirRefresh), микс, микс за пеглање, Програма за нега на облека за деца (Baby)

– Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори

– Поставување на новото на сушење

– Ниска температура на сушење

– Систем против туткање

– Одложен старт

– Начин на сушење

– Звучен сигнал

– Едноставна употреба

– Едноставно чистење на филтерот

– Сигнал за полн сад за кондензатот

– Прикажување на преостанато време на сушење

– Вакумски ногарки за поставување на сушарата над машината за перење

– Сензор на влажност

– Заклучување – заштита за деца (CDP)

– Поцинкуван барабан

– Бучност: 65 dB(A)re1pW

– Потрошувачка на енергија kWh/год.: 560,7 kWh

– Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm

– Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

– Нето тежина на апаратот: 39,3 kg

– Бруто тежина на апаратот: 41,8 kg

– Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

– Приклучна моќ: 2.500 W

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Сушара Gorenje DE8B”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]