fbpx

Сушара Gorenje DP7C


  • Енергетска класа: Енергетска класа C
  • Капацитет на сушење: 7 кг
  • Реверзибилно движење на барабанот
  • 16 програми
  • Поставување на новото на сушење

15.990ден

Енергетска класа: Енергетска класа C

Боја: Бела боја

Капацитет на сушење: 7 кг

Врата: 35 cm

Агол на отвoрање на вратата: 180 °

Реверзибилно движење на барабанот

Персонализирани подесувања на сите програми

Копчиња: Старт/Пауза

16 програми

програми: Програма за постелнина, волна, Кошули, Програма за спортска облека, Освежување (AirRefresh), микс, микс за пеглање, Програма за нега на облека за деца (Baby)

Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори

Поставување на новото на сушење

Ниска температура на сушење

Систем против туткање

Одложен старт

Начин на сушење

Едноставна употреба

Едноставно чистење на филтерот

Сензор на влажност

Поцинкуван барабан

Бучност: 64 dB(A)re1pW

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 475,1 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm

Нето тежина на апаратот: 34,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 36,9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 2.500 W

Осигурувач: 16 A

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Сушара Gorenje DP7C”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]