fbpx
,

Електричен шпорет Gorenje E5121WH


Eнергетска класа: А

HomeMADE облик на рерната

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Употреблив волумен на рерната: 68 l

Чистење со AquaClean функција

12.990ден

Eнергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Бела боја

Боја на рачката: Бела

Врата: Стакло

Материјал на поклопецот: Лакиран

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 68 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.260 cm²

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Електрична плоча за готвење

1 експрес рингла + 2 стандардни големи рингли + 1 стандардна мала рингла
лево напред: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,
десно напред: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
лево назад: Нормална рингла 14.5 cm, 1 kW,
десно назад: Ø 18 cm, 1.5 kW

Конвенционална рерна – 68 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач
Инфра грејач
Мал инфра грејач
Чистење со AquaClean функција

Осветлување

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки на извлекување

Чистење со AquaClean функција

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,8 kWh (конвенционална)

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Електричен шпорет Gorenje E5121WH”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]