fbpx
,

Mашина за садови Gorenje GV55110


Енергетска класа: A++

5 програми

10 стандардни сетови

Автоматскa програмa

Одложен старт 0-24 часа

23.990ден

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 60, 55, 45, 35 °C

5 програми: Автоматскa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Плакнење; Брза програма 20 минути

Референтна програма: 3

10 стандардни сетови

Автоматскa програмa

Програма SpeedWash

Функција за половично полнење

Дополнително сушење (ExtraDry)

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Звучен сигнал за крај на миењето

Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Клик клак систем

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Горна корпа: Рачка со пластично лого

Долна корпа: Рачка со пластично лого

Горна корпа (дел за прибор): Рачка со пластично лого

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не’рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,74 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.520 l

Бучност: 47 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 50 mm

Приклучна моќ(V): 230 V

Димензии (ШxВxД): 44,8 × 81,5 × 55 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Mашина за садови Gorenje GV55110”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]