fbpx
,

Mашина за садови Gorenje GV64161


Енергетска класа: A+++

5 програми

16 стандардни сетови

Брза интензивна програма (QuickIntensive)

Автоматско отворање на вратата (TotalDry)

Одложен старт 0-24 часа

26.490ден

Енергетска класа: A+++

Максимална температура на влезната вода: 70 °C

Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор

Индикатор на одбраната програма

Управување: Копче

Сензори: Сензор за чистa вода, Сензор за полнење

Температура на миење: 70, 65, 55, 45, 35 °C

5 програми: Автоматскa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Плакнење; Брза програма 20 минути

Референтна програма: 3

16 стандардни сетови

Меморирање на сопствени програми

Брза интензивна програма (QuickIntensive)

Автоматскa програмa

Програма SpeedWash

Функција за половично полнење

Автоматско отворање на вратата (TotalDry)

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Мултиклак

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Горна корпа: Широка мрежа; Рачка со пластично лого; Преклоплива лева полица за вино; Преклоплива десна полица за вино; Широк држач за нож; 1 преклоплив држач за чаши

Долна корпа: Широка мрежа; Рачка со пластично лого; Преклопувачки/делив заден држач

Горна корпа (дел за прибор): Со телескопски водилки; Рачка со пластично лого

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не’рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 9,5 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,86 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2.660 l

Бучност: 47 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 70 mm

Приклучна моќ(V): 220-240 V

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Mашина за садови Gorenje GV64161”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]