fbpx
,

Комбиниран шпорет Gorenje K5121BRD


Енергетска класа: А

HomeMADE облик на рерната

Дворачно електрично палење на плинските горачи

Комбинирана плоча

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Чистење со AquaClean функција

14.990ден

Енергетска класа: А

Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал

Боја: Кафен

Боја на рачката: Кафеава

Врата: Стакло

Материјал на поклопецот: Лакиран

Класична шарка на вратата

Употреблив волумен на рерната: 68 l

Максимална површина на тавата за печење: 1.260 cm²

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Дворачно електрично палење на плинските горачи

Комбинирана плоча

Број на плински решетки: 2

1 мал горач + 1 голем горач + 1 стандарден горач + 1 експрес рингла
лево напред: Плински горач 5.4 cm, 1 kW,
десно напред: Плински горач 9.9 cm, 3 kW,
лево назад: Експрес рингла 18 cm, 2 kW,
десно назад: Стандарден горач 7.4 cm, 1.9 kW

Тип на решетката за плин: Емајлирана

Конвенционална рерна – 68 l

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач
Инфра грејач
Мал инфра грејач
Чистење со AquaClean функција

Осветлување

1 длабока емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Водилки на извлекување

Вклучена дополнителна опрема: G20/20 природен плин

Чистење со AquaClean функција

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Контрола на плинот

Потрошувачка на електрична енергија: 0,8 kWh (конвенционална)

Тип на плин: G30/30

Димензии (ШxВxД): 50 × 85 × 59,4 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Комбиниран шпорет Gorenje K5121BRD”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]