fbpx

Side by Side Фрижидер Gorenje NRS9181BBK


Енергетска класа: A+

Вкупен бруто/нето капацитет: 622 / 577 l

Електронско управување (SensoTech)

Аларм за отворена врата

Total NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

ЛЕД осветлување

67.990ден

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Боја: Црна

Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Климатска класа: SN, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 622 / 577 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 380 / 373 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 242 / 204 l

Капацитет на замрзнување: 16 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 6 h

Електронско управување (SensoTech)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Total NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

1 сад за месо

Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје

ShieldBox

Флексибилен сад за јајца

Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

4 полици на врата на замрзнувачот

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,3 kWh

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Side by Side Фрижидер Gorenje NRS9181BBK”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]