fbpx

Фрижидер Gorenje RF6275W


  • Енергетска класа: А
  • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 191 / 190 l
  • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 68 / 68 l
  • Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
  • 4 стаклени полици

16.490ден

Енергетска класа: А

Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 259 / 258 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 191 / 190 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 68 / 68 l

Капацитет на замрзнување: 3,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 16 h

Механичко управување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлена внатрешност

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

2 сада за јајца (6×)

Простор за замрзнување: 1 врата

1 мрежна полица

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,89 kWh

Бучност: 41 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 150,5 × 71 cm

Нето тежина на апаратот: 55 kg

Бруто тежина на апаратот: 57,5 kg

Приклучна моќ: 95 W

Осигурувач: 10 A

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Фрижидер Gorenje RF6275W”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]