fbpx
-14%
,

Фрижидер Gorenje RK6191EW4


 • Енергетска класа: A+
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 112 / 108 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 208 / 206 l
 • FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот
 • SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
 • ЛЕД осветлување

17.990ден 20.990ден

CrispZone

Голема фиока за овошје и зеленчук

Пространата фиока CrispZone е дизајнирана да ги зачува хранливите материи и да ја продолжи свежината на вашата храна. Ниската температура го продолжува квалитетот на вашата храна.

Лесно за чистење

Беспрекорно чисто

Благодарение на иновативниот дизајн и сјајната мазна внатрешна обвивка, комбинираните GardenFresh фрижидери до Gorenje се исклучително лесни за чистење, што гарантира дека храната останува здрава и безбедна.

 

FrostLess

Помалку мраз, поголема заштеда на енергија

Подобрената изолација ефикасно ја намалува акумулацијата на мраз на храната и мраз во замрзнувачот. Ова значи помалку здодевно одмрзнување и пониски сметки за електрична енергија.

 

LedLight

Добро позициониранo и ефикаснo
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и исклучително ефикасно осветлување. Корисниот век на траење е триесет пати подолг во споредба со класичното светло и заштедува до десет пати повеќе електрична енергија.

SlotIn

Нема ограничувања при отворање на вратата
Заради функционалноста на отворање на вратата на ладилникот под прав агол, сите полици и фиоки можат целосно да се извлечат. Ова решение е идеално за фрижидери поставени до страничен ѕид, до работна површина или до друг апарат.

KitchenFit

Заводлив и софистициран изглед
Со новиот дизајн чија длабочина е еднаква на длабочината на работната површина, овој комбиниран фрижидер елегантно ќе се вклопи во вашата кујна, а притоа ќе има многу голем капацитет за складирање на храна.

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Енергетска класа: A+
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
 • Врата: Метална врата
 • Боја: Бела
 • Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Прилагодливи ногарки: 2
 • Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm
 • Климатска класа: N, ST
 • 1 компресор
 • Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 314 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 208 / 206 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 112 / 108 l
 • Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
 • Механичко управување
 • CrispZone фиока за зеленчук
 • FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот
 • ЛЕД осветлување
 • 4 стаклени полици
 • Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач
 • Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
 • Флексибилен сад за јајца (8×)
 • SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
 • Простор за замрзнување: 3 фиоки
 • 1 стаклена полица
 • 1 класичен сад за лед
 • Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,78 kWh
 • Бучност: 38 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Фрижидер Gorenje RK6191EW4”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]