fbpx
-8%
,

Електрична Скара Gorenje TG2000LCB

Gorenje

 • Променливи двострани плочи
 • Големина на плочата XXXL
 • Плочи обложени со тефлон од двете страни
 • Моќност на грејачот: 1.800 W
 • Сад за маснотии
 • Прилагодување на висината

4.790ден 5.190ден

Ребреста или рамна површина на плочата

Двострана плоча која одговара на сите потреби за готвење
Плочата на скарата има ребреста површина за печење од едната страна и рамна површина од друга страна. Со вртење на плочата, може да добиете различни ефекти на печење. Може да уживате во извонредно печени стекови или зеленчук на скара со совршена трага од грил кога печете на ребрестата плоча. Можете да ја користите рамната плоча за да печете јајца или палачинки.

Уникатно прилагодување на висината

Секогаш на место
Со вртење на едно копче за миг ќе ја прилагодите висината на едната ногарка на скарата. На тој начин, можете да ја поставите скарата на нерамна површина и да ја израмните. Ова ви дава целосна контрола и одлични резултати во печењето.

XXXL површина печење

За порции за целото семејство
Исклучително големата употреблива површина за печење (32 × 48 cm, 1536 cm2) ви овозможува да печете голема количина на различна храна истовремено. Совршена е за забава и уживање во подготовка на скара со семејството и пријателите.

Поставување на температурата

Секогаш одлични резултати
Прецизниот регулатор на температура обезбедува одлични резултати без разлика дали печете подебели парчиња месо или потенки парчиња зеленчук. Кога ќе се достигне избраната температура, контролното светло се гаси. Плочата се загрева многу брзо, што ќе ви заштеди драгоцено време.

Паметен грејач

Рамномерно загревање на плочата за совршени резултати
Оваа скара има приклучна моќ од 1800 W. Грејачот е свиткан и скриен под грејната плоча и ефикасно ја покрива целата површина за печење. Дистрибуцијата на топлина е еднаква и дава одлични резултати.

Сад за собирање маснотии

Здраво и вкусно печење
Не грижете се за маснотиите што може да се залепат на скарата. На плочата има отвор преку кои вишокот на маснотии се цеди во плехот под плочата. Садот лесно се отстранува и чисти, истовремено обезбедувајќи здраво печење без вишок маснотии.

Нелеплива облога

Здраво печење без маснотии
Посебна нелеплива облога на плочата гарантира дека храната нема да се лепи на плочата. Така, оваа скара овозможува здраво печење на храната без дополнителни маснотии. Храната со тоа ќе ги задржи сите хранливи материи, арома, вкус и боја.

Технички карактеристики

brands

Gorenje

 • Променливи двострани плочи
 • Алуминиум
 • Слој на плочата кој не се лепи за оптимални резултати
 • Ребраста плоча за печење
 • Плочи обложени со тефлон од двете страни
 • Конвенционален грејач
 • Големина на плочата XXXL
 • Прилагодување на висината
 • Опција за одржување на температура
 • Број на нивоа на печење: 5
 • Отвoрена скара
 • Индикатор за температура
 • Регулирање на температурата
 • Црвен индикатор за работа
 • Едноставно печење
 • Простор за сместување на кабелот
 • Гумени ногарки за стабилност
 • Одводен канал за истекување на маслото
 • Сад за маснотии
 • Моќност на грејачот: 1.800 W
 • Куќиште: Пластика + метал
 • Должина на приклучен кабел: 1,2 m
 • Димензии (ШxВxД): 49 × 9 × 32,5 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 51,5 × 10,8 × 35,3 cm
 • Нето тежина на апаратот: 3,2 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 3,9 kg
 • Приклучна моќ: 1.800 W

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Електрична Скара Gorenje TG2000LCB”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]