fbpx
, , , ,

Бојлер Gorenje TG50NG


Волумен: 48,1 l

Функција EcoSmart

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Приклучна моќност: 2.000 W

 

5.850ден / 50 Л

Тип: Бојлер под притисок

Деклариран профил за употреба: М

Енергетска класа: C

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 36 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6,69 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: Eco

Функција EcoSmart: 0

Волумен: 48,1 l

Број на одводни места: 2 или повеќе

Начин на монтажа: Вертикално на ѕид

Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2

Работен притисок: 6 bar

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Заштитна анода: Магнезиум

Регулација на температурата: Електромеханичка

Термометар: Биметален

Заштита од замрзнување: Да

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Број на грејачи: 1

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24) – вертикална монтажа: 0,98 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 45,4 × 57,6 × 46,1 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Бојлер Gorenje TG50NG”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]