fbpx

Перална Gorenje WA843S


  • Енергетска класа: A+++
  • STEAMTECH – МОДЕЛ СО ГЕНЕРАТОР НА ПАРЕА
  • Инвертер мотор (PowerDrive)
  • WaveActive барабан
  • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
  • Капацитет за перење: 8 kg
  • ЛЕД дисплеј

29.990ден

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела боја

Инвертер мотор (PowerDrive)

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 8 kg

Волумен на барабанот: 54 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Ладно перење: 15°C

Едноставно користење

EcoEye

Персонализирани подесувања на сите програми

Број на програми – 14

Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / Кошули / PowerWash 59′ / DownWear / Освежување со пареа (SteamRefresh)

Регулирање на температурата

Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Режими на перење

SteamTech генератор на пареа

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

StableTech страници за дополнителна стабилност

Помош при дозирање детергент (DoseAid)

Нежно затворање на вратата

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 10.309 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 185 kWh

Ниво на бучност при перење: 53 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 74 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm

Нето тежина на апаратот: 68,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 69,9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Перална Gorenje WA843S”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]