fbpx
-17%

Перална Gorenje WE623S3


  • Енергетска класа: A+++
  • Вртежи : 1.200 rpm
  • Капацитет за перење: 6 kg
  • 16 програми
  • ЛЕД дисплеј

14.990ден 17.990ден

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела боја

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 6 kg

Волумен на барабанот: 42 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Едноставно користење

Персонализирани подесувања на сите програми

16 програми

Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / Програма за спортска облека (SportWash) / Брзо 20′ минути

Quick програма

Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Режими на перење

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

StableTech страници за дополнителна стабилност

Нежно затворање на вратата

Нормално тивко работење

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 9.020 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 153 kWh

Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 75 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 43 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 51,5 cm

Нето тежина на апаратот: 63 kg

Бруто тежина на апаратот: 64,5 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Перална Gorenje WE623S3”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]