fbpx
-8%

Перална Gorenje WEI723


  • Енергетска класа: A+++
  • WaveActive барабан
  • Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
  • Капацитет за перење: 7 kg
  • ЛЕД дисплеј

21.990ден 23.990ден

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела боја

Инвертер мотор (PowerDrive)

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm

Капацитет за перење: 7 kg

Волумен на барабанот: 54 l

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Одложен почеток на перење (24 часа)

Едноставно користење

Персонализирани подесувања на сите програми

16 програми

Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / Програма за спортска облека (SportWash) / Брзо 20′ минути / DownWear

Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Режими на перење

Звучен сигнал

Програма за самочистење (SterilTub)

StableTech страници за дополнителна стабилност

Нежно затворање на вратата

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 9.554 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 166 kWh

Ниво на бучност при перење: 52 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 71 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm

Нето тежина на апаратот: 68,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 70,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,3 W

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Перална Gorenje WEI723”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]