fbpx
,

Машина за Перење Gorenje WHP74ES

Gorenje

 • Енергетска класа: A+++
 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
 • Регулирање на бројот на вртење на центрифугата
 • Ладно перење: 15°C
 • 15 програми 

15.990ден / 1400 врт.

TotalWeightControl

Супериорни резултати од перењето во однос на количеството облека

Сензорот ги приспособува сите параметри за количеството облека во барабанот. Ова води кон оптимално искористување на водата и моќноста, кон пократко перење и кон значително потивко работење. Полната кошница со алишта, без оглед колку и да е голема, ќе биде чиста и ќе мириса пријатно.

 

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.

 

Технички карактеристики

 • Енергетска класа: A+++
 • Боја: Бела боја
 • Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm
 • Капацитет за перење: 7 kg
 • Волумен на барабанот: 43 l
 • Центрифуга: Регулирање на бројот на вртење на центрифугата
 • Ладно перење: 15°C
 • 15 програми
 • Основни програми: Памук, Синтетика, Волна, Брзо перење (QuickWash), Рачно перење (HandWash)
 • Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Памук со претперење / Програма за спортска облека (SportWash) / Еко програма / QuickWash 15 мин. / Кошули / Микс / Памук 20 С
 • Можност за перење без центрифуга
 • Регулирање на температурата
 • Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)
 • Сервисна дијагностика
 • Рачно извлекување
 • Сензори: Сензор за ниво на вода
 • Заклучување – заштита за деца (CDP)
 • Контрола на стабилност (SCS)
 • Годишна потрошувачка на вода: 8.780 l
 • Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh
 • Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW
 • Ниво на бучност при центрифугирање: 77 dB(A)re1pW
 • Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46 cm

 

 

brands

Gorenje

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Машина за Перење Gorenje WHP74ES”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]