fbpx

Аспиратор Gorenje WHT623E5X


Енергетска класа на филтерот за маснотии: B

Енергетска класа на проток на воздух: C

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 550 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 413 m³/h

9.490ден

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Инокс / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Инокс / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: B

Енергетска класа на проток на воздух: C

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 550 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 413 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 245 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 355 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 550 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 698059

Код на рециркулирачкиот сет: 683038

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 68 dB(A)re1pW

Висина: 42 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 740 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 980 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 69,3 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 4,2 × 45 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Аспиратор Gorenje WHT623E5X”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]