fbpx

Вграден аспиратор Gorenje WHU629EWS


Енергетска класа на осветлувањето: B

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 200 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 115 m³/h

3.090ден

Аспиратор за под елемент

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло

Боја на куќиште/декоративен оџак: Бела

Енергетска класа на осветлувањето: B

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 200 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 115 m³/h

Пречник на одводното црево: 12 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 108 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 159 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 200 m³/h

Механичко управување

Број на степени на вентилаторот: 3

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 1

Моќност на осветлување: 4 W

Филтер за маснотии: Синтетички филтер за маснотии (не се мие)

Јаглен филтер: 784407

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Максимална бучавост: 64 dB(A)re1pW

Висина: 125 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 29,1 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 12,5 × 46,8 cm

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Вграден аспиратор Gorenje WHU629EWS”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]