fbpx
-12%

Перална Gorenje WP703


  • Енергетска класа: A+++
  • WaveActive барабан
  • Број на вртежи на центрифугата: 1.000 rpm
  • Капацитет за перење: 7 kg
  • 16 програми

16.990ден 19.390ден

Енергетска класа: A+++

Боја: Бела боја

WaveActive барабан

Број на вртежи на центрифугата: 1.000 rpm

Капацитет за перење: 7 kg

Волумен на барабанот: 54 l

Едноставно користење

Персонализирани подесувања на сите програми

16 програми

Основни програми: Памук, Волна, Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Брзо 20′ минути / DownWear

Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare

Режими на перење

Програма за самочистење (SterilTub)

StableTech страници за дополнителна стабилност

Нежно затворање на вратата

Нормално тивко работење

Заклучување – заштита за деца (CDP)

Годишна потрошувачка на вода: 9.680 l

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh

Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW

Ниво на бучност при центрифугирање: 73 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm

Нето тежина на апаратот: 66,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 68,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W

Приклучна моќ: 2.000 W

Осигурувач: 10 A

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Перална Gorenje WP703”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]