fbpx
-6%
,

Инвертер Климатизер HISENSE KA35XR0EG

Availability:

Available on backorder


  • Разладна моќност: 3.500 W  
  • Грејна моќност: 4.100 W  
  • Ноќен режим на работа – Night mode
  • Автоматско работење
  • Турбо функција
  • Заштита од ладен воздух
  • ЛЕД дисплеј  
  • Работна температура во режим на греење : -20- 24  
  • Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 – 43

32.990ден 34.990ден

Available on backorder

Карактеристики

Греење до – 20 ℃(-15℃)

Супер капацитет за греење

Сакате да ја почувствувате топлината на сонцето дури и во студените зимски денови?
Оваа карактеристика за греење и ладење дава слично чувство.
Се овозможува топлина на – 20 ℃ (-15℃) благодарение на технологијата за претходно
загревање со помош на грејач во надворешната единица.
Специјалното ладење на – 20 ℃ (-15℃) најчесто се користи за одржување на собна температура.

Целосен DC инвертер

Врвна технологија за најдобри перформанси

360°DC инвертер технологијата е збир на висока технологија,
која овозможува интелигентно работење на клима уредот и
ја минимизира загубата на енергија.
Компресорот работи поефикасно и непречено,
контролата на температурата е попрецизна, а бучавата е помала.

 

Wi-Fi контрола

Едноставна и сигурна работа со Wi-fi

Едноставно контролирајте го клима уредот во домот само со вашиот
мобилен телефон и безжична Wi-Fi конекција. Така, ќе можете да имате
идеална температура пред да дојдете дома или едноставно да се грижите
за вашите миленици од голема далечина.

Брзо ладење – Турбо режим

Функцијата на забрзана работа овозможува брзо ладење или греење
ви овозможува да уживате во поголем проток на воздух,
за да се чувствувате пријатно за пократко време.

I Feel функција

Интелигентна контрола на температурата

Далечинскиот управувач ја мери температурата во просторијата
и ги пренесува информациите до внатрешната единица.
До внатрешната единица не се пренесува само температурата на просторијата,
туку и температурата околу корисникот.

Паметен режим

Еден клик за совршена собна температура

Само притиснете го копчето „Smart“ и клима уредот
автоматски ќе се прилагоди на идеалната температура
според собната температура.

1W Standby

Заштеда на енергија

Во режимот на подготвеност (Standby), клима уредот
автоматски започнува со работа во режимот за заштеда на енергија.
Наместо 5 W, се користи само 1 W на час, што значи 80% заштеда на енергија.

Генератор на студена плазма

Систем за довод на чист воздух

Јонскиот генератор на студена плазма ги разложува
молекулите во воздухот на позитивни и негативни јони.
Во овој процес на формирање и разградување на позитивните
и негативните јони, регенерираната енергија од празнењето оксидира.

4Д автоматски насочувачи

Автоматско насочување на воздухот

Со автоматското движење на хоризонталните перки
по специфичен редослед, апаратот обезбедува оптимална
дистрибуција и проток на ладен или топол воздух низ просторијата во сите четири насоки.

Филтер со активен јаглен

Најдобра апсорпција на честички и непријатен мирис

Филтерот со активен јаглен има јаглен кој покрај честичките,
фаќа и хемикалии, издувни гасови и чад од цигари.
Затоа, ова е совршено решение да го апсорбира и
да го отстрани непријатниот мирис за да можете
да уживате во свежиот и чист воздух.

Греење на 8°C

Заштедете енергија и чувајте го вашиот дом од замрзнување

Во студената зима и при подолго отсуство од домот,
специјалниот режим на греење го одржува и штити вашиот дом од замрзнување,
одржувајќи ја температурата во просторијата на 8°C.
Со оваа функција ќе заштедите енергија,
ќе ги заштитите мебелот и цевките за вода или
ќе им овозможите пријатна околина на домашните миленици.

Повеќекратна заштита против корозија

7 нивоа на заштита за подолг век на траење

Надворешното куќиште е заштитено со hot-dip галванизирана
челична плоча и со керамичка боја за печење.
Двојниот слој на цинк, двојниот слој од топлив цинк-железо,
челичната матрица, слој во прав и слојот од керамичка боја,
формираат силна седумкратна заштита и во голема мерка
го продолжуваат работниот век на надворешните единици на клима уредите.

Само-дијагностика и автоматска заштита

Останете безбедни

Клима уредите имаат надзор на процесот во реално време и
можат веднаш да дијагностицираат дефекти во случај на
неправилност со прикажување на код за грешка.
Покрај тоа, благодарение на технологијата за автоматска заштита,
клима уредите можат да иницираат безбедносно исклучување
кога се појавува оптоварување на системот.

Двоен одвод на кондензатот

Два одводи да одговараат на вашите потреби

Приклучокот за одвод, струја или гас, лево или десно,
го олеснува вградувањето на клима уредот. Лесно е да се инсталира,
а вие можете да изберете дали од лево или од десно за да одговара
 најдобро на вашите потреби.

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Инвертер Климатизер HISENSE KA35XR0EG”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]