fbpx
-6%

Камин на дрва Plamen Tara


  • Номинална моќност  6 kW
  • Максимална моќност 8 kWТежина Тежина 85 кг
  • Загреан простор  120 m3 или 60 м2
  • Енергетска етикета А +

16.990ден 17.990ден / 8 KW

Современ дизајн, врвен квалитет и високи перформанси
Сето ова се карактеристики на моделот Тара, за што не можете да тргнете наопаку.
Создадени за да се пополни секој агол од вашиот дом со топлина.
Изработен од квалитетно сиво леано железо и површина заштитена со боја отпорна
на топлина.издржливоста и сигурноста се главни адути на овој модел.

 

Димензии (WxHxD)- 383 x 858 x 377 mm
Номинална моќност  6 kW
Максимална моќност 8 kW
Тежина Тежина 85 кг
Загреан простор  120 m3
Издувен гас од грип  Ø 120 mm
Димензии на ложиштето (WxH)  200 x 304 mm
Димензии на ложиштето (WxHxD)  355 x 300 x 260 mm
Стапка на ефикасност –  84%
Дополнителен влез за надворешен воздух  – Да
Стандарден стандард EN 13240
Енергетска етикета А +
Регулатива на ЕУ 2015/1185

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Камин на дрва Plamen Tara”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]