fbpx
-4%

Инвертер климатизер Toshiba RAS-B13J2KVG-Е

(1 customer review)

 • A++ Висока енергетска класа ладење /греење
 • DC Hybrid Inverter технологија
 • Капацитет на ладење:3600.00 W
 • Капацитет греење :4500.00 W
 • Работна температура : -20 ℃  ДО 46 ℃

38.490ден 39.990ден / 3,6 KW

 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (6.0/4.0)
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:3600.00 W
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4500.00 W
 • ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3300/3600 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1100 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:920 W
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 600.00 m3
 • КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.00 l/h
 • НИВО НА БУЧАВА:41.00 dB
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -20 ℃  ДО 46 ℃
 • МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:9.00 kg
 • МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:24.00 kg
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
 • ФРЕОН:R32
 • ФИЛТРИ:Филтер за прашина, филтер за бактерии
 • ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:660 X 530 X 240 mm
 • ГАРАНЦИЈА:3 години
 • EUROVENT серттификат за квалитет.

Based on 1 review

4.0 overall
0
1
0
0
0

Add a review

 1. tanja2000

  Врвни перформанси и исклучително ниска потрошувачка.

  tanja2000

SHOPPING CART

close
[]