fbpx
-7%

Инвертер климатизер VIVAX ACP 12CH35AERI

(1 customer review)

Капацитет на ладење: 3,52 kW
Капацитет на греење: 3,81 kW
Фреон: R32
Циркулација на воздухот: 520 m3/h
Енергетска класа на греење: А+
Енергетска класа на ладење: А++

27.990ден 29.990ден / 3,5 КW

Капацитет на ладење: 3,52 kW
Капацитет на греење: 3,81 kW
Фреон: R32
Циркулација на воздухот: 520 m3/h
Енергетска класа на греење: А+
Енергетска класа на ладење: А++
SEER коефицент: 6,8
SCOP коефицент: 4,2
LED екран
Функционалности:
– самодијагностика, soft start, sleep mode, Turbo mode, ionizator, timer, auto restart, auto mode, I feel функција
Dust филтер
Bio филтер
Wi-Fi ready
Сушач на преостаната влага, греачи на компресорот и кондензаторот, функција за штедење на енергија, работа при низок напон, заштита за вентилот на надворешна единица
Рамна предна маска
Греење и ладење при температура -20°C
Влезна снага на ладење: 1088W
Влезна снага на греење: 1025W
Опсег на работа: -20°C≤T≤50°C
Капацитет на одвлажнување: 1,2l/h

Based on 1 review

4.0 overall
0
1
0
0
0

Add a review

  1. tanja2000

    Врвни перформанси и исклучително ниска потрошувачка.

    tanja2000

SHOPPING CART

close
[]