fbpx
-5%

Инвертер Климатизер VOX IVA1-24IR


 • Класа на енергија A++/A+
 • Капацитет на греење 7000 W
 • Капацитет на ладењето 7000 W
 • Проток на воздух : 1150 m3/h
 • Фреон : R32
 • I Feel

41.990ден 43.990ден / 7 KW

Инвертер Сплит Систем Климатизери

Користат напредна технологија на компресорот која ја регулира брзината на моторот со што за возврат се зголемува ефикасноста на искористеност на енергија,се намалува потрочувачката и побрзо се постигнува саканата температура.

 

Перформанси и технологија

Филтерот со Витамин Ц ке го исполни воздухот со потребното количество кој ја омекнува кожата,го намалува стресот и има бројни терапевтски придобивки.Дишете здрав и чист воздух затоа што VOX инвертер климатизерите користат R32 разладно средство кое не е штетно за околината и го чува драгоцениот озон.

 

WI-FI Ready и Мулти-Сплит систем варијанти

Контролирајте го вашиот климатизер во било кое време и од било кој уред,мобилен телефон таблет или Лап-Топ.Мулти-Сплит системот ви овозможува да приклучите 2,3,4 или дури 5 внатрешни единици на еден компресор или надворешна единица и уживајте во рамномерна температура низ целиот дом.

vox inverter iva1 12ir

Автоматско чистење (самочистење)

Бактерии и останати микроби штетни по здравјето се собираат во сите климатизери поради присутноста на влага.Благодарение на функцијата “самочистење” VOX Inverter климатизерите продолжуваат да дуваат воздух и по исклучување на внатрешната единица со што ја исушуваат влагата и спречуваат насобирање на влага,мов,бактерии и останати штетни микроорганизми.

vox inverter iva1 12ir

За стерилизирано чист воздух

Благодарение на вградениот Јонизатор во VOX климатизерите воздухот секогаш ке биде кристално чист.Генераторот на негативни јони го прочистува воздухот неутрализирајки ги позитивните честици од честици и микроорганизми

vox inverter iva1 12irВитамин Ц Филтер

Вградениот Виамин Ц филтер го збогатува воздухот во вашата просторија со витамин ц кој има позитивен ефект врз вашата кожа,го намалува стресот и дополнително го освежува воздухот и го прави престојот во вашиот дом вистиско ужување.

vox inverter iva1 12ir

Deep Sleep – Функција 

Посебен режим на работа на VOX Inverter климатизерите што им овозможува на корисниците автоматска температура на уредот која го прави спиењето уште попријатно а истовремено ја намалува бучавата и потрошувачката на електрична енергија.

Технички Карактеристики

 • Инвертер Сплит систем kлима уреди
 • Тип Систем на разделување на инверторот
 • Капацитет на греење 7000 W
 • Капацитет на ладењето 7000 W
 • Номинален капацитет 24000 BTU
 • Потрошувачка на електрична енергија при греење 1960 W
 • Потрошена струја при ладењето 2200 W
 • Отвор за воздух 1150 m3/h
 • Против габи Да
 • Повеќе гасови R32
 • Авто рестартирање Да
 • I Feel Да
 • Функционални тастери Auto restart, I Feel, Против гљивица, Wi-Fi Ready, Deep sleep, Ладење, Гријање, LCD Display, Автоматско чистење
 • Технологија Deep sleep (noćni režim rada), Wi-Fi Ready, Автоматско чистење ( само-чистење), Инвертер
 • Класа на енергија A++/A+
 • Ниво на бучава на внатрешната единица 53 dB
 • Ниво на бучава на надворешната единица 59 dB
 • Гаранција 5 години
 • Boja Бело
 • Димензии на внатрешната единица (ШxВxД) 1082x330x233 мм
 • Димензии на надворешната единица (ШxВxД) 900 x 700 x 350 мм
 • Нето тежина на внатрешната единица 15 кг
 • Нето тежина на надворешната единица 45 кг
 • Бруто тежина на внатрешната единица 9 кг

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Инвертер Климатизер VOX IVA1-24IR”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close
[]